7 pytań na które chcesz znać odpowiedź, ale boisz się zapytać.

4

— Czyli najczęściej zadawane pytania.

Każdy z nas ma ich wiele. Do tego dochodzą obiekcje i wątpliwości, gdy staje w obliczu czegoś nowego. Mamy obawy oraz obiekcje ponieważ jesteśmy z natury leniwi. Najzwyczajniej na świecie szkoda nam czasu i energii. Nawet kiedy czujesz, że może warto, to nie ruszysz palcem. Niech najpierw zrobi to ktoś inny. Najlepiej ktoś znajomy, kto porówna, oceni, a następnie da nam gotowe i sprawdzone rozwiązanie.

Taką nowością dla mnie był Marketing Zespołowy, z którym pierwszy raz spotkałem się przypadkiem kilka lat temu. Nasłuchałem się wcześniej, jak chyba każdy, że jest to jedna wielka ściema. Znajomi, którzy próbowali na tym zarobić, rezygnowali i odchodzili z kwitkiem. Słyszałem o wielu firmach, które działają w ten sposób i jedna, była gorsza od drugiej. Wszystko wyglądało jak piramida finansowa, a co gorsze, moja znajoma chciała mnie w to wciągnąć!

Wszystko się jednak zmięło, gdy przestałem się śmiać, a zacząłem zadawać pytania i szukać odpowiedzi. Po co się tym zajmować, skoro to nie działa? Czy aby na pewno nie działa? Dlaczego moi znajomi nie zarobili w tym biznesie? I najważniejsze pytanie, które się u mnie pojawiło. Co sam chciałbym robić za kilka lat i dlaczego miałbym sam nie spróbować?

Gdy słyszysz o Marketingu Zespołowym, to prawdopodobnie masz dokładnie te same pytania i obiekcje, które ja miałem na początku. Zapraszam Cię w podróż po swoich doświadczeniach w branży MLM.

Wszyscy ludzie są tacy sami

Po prawie dwóch latach swoich doświadczeń w Marketingu Zespołowym z firmą Forever Living Products, jak i wielu rozmowach z liderami z całego świata, mogę to powiedzieć. Czy Ci się to podoba, czy nie, jesteśmy tacy sami.

Kiedy słyszysz po raz pierwszy na temat Forever Living Products, masz przed oczami biegających po domach akwizytorów oraz wszechobecne i ciągle się zmieniające kolorowe katalogi produktów. Myślisz sobie, że to „piramida finansowa”, bo kiedyś to hasło wpadło Ci do ucha, jednak nigdy nie było okazji, żeby sprawdzić, co to właściwie oznacza.

Bardzo często, osoby które chcą spróbować swoich sił w Marketingu Zespołowym, szukają w swojej głowie 2-3 osób, które się do tego nadają. Tylko co to znaczy? Co sam muszę umieć, żeby wiedzieć czy się nadaje? Skoro nie wiem, kto się do tego nadaje, to jak chcę znaleźć takie osoby?

Wielu ludzi nie zastanowi się nad tym nawet przez jedną sekundę. Czy też tak masz? Zaradzę Ci pewien sekret – Miałem dokładnie tak samo.

Jak to było u mnie?

Na początku swojej przygody z Forever myślałem, że wszystko już wiem i pozjadałem wszystkie rozumy. Przecież w całym tym biznesie chodzi o to, żeby sprzedawać? Tak na prawdę, nie miałem bladego pojęcia czym jest MLM i o co w tym wszystkim chodzi. Jednak po pierwszych 2 tygodniach zarobiłem prawie 600 zł. A że był to grudzień, to miałem świetny dodatek na prezenty świąteczne i dobry nastrój na początek.

Stało się tak przypadkiem, ponieważ moja Ciocia szukała akurat produktów Forever. Używa ich od prawie 20 lat i przez ten czas, nikt jej nie powiedział, że może je kupować samodzielnie, przy tym zaoszczędzić i jeszcze zarobić dodatkowe pieniądze. Przez 2 tygodnie, co drugi dzień dowoziłem jej kolejne produkty, które zamawiała dla swoich koleżanek. Później dowiedziałem się, że nie oto tu chodzi.

Przez następne kilka miesięcy nie chciałem uczyć się od innych, więc uczyłem się na własnych błędach. Taki sposób nauki jest bardzo skuteczny, jednak nie niesie ze sobą pieniędzy.

Spotykając się z różnymi ludźmi zauważyłem, że wszyscy mają identyczne wątpliwości i obiekcje jak ja. Dosłownie każda osoba zadawała dokładnie te same pytania i miała te same wątpliwości. Nawet wymówki, które zastępowały proste „spadaj na drzewo”, były identyczne. Zacząłem więc szukać odpowiedzi na te pytania.

Moja ciekawość zaprowadziła mnie do źródła. Gdy nadarzyła się okazja aby polecieć do USA postanowiłem, że wykorzystam tą szansę. Dostałem się do San Francisco w Kalifornii na największą konferencje IT na świecie jaką jest QCon. Drogę powrotną zaplanowałem sobie tak, aby dostać się na kilka dni do Phoenix w Arizonie, gdzie mieści się biuro główne Forever Living Products.

Kiedy chcesz poznać odpowiedź, to znajdź kogoś, kto ją zna i zapytaj

Jak zaplanowałem tak zrobiłem. Umówiłem się z panią Rhiannon Sanders, zastępcą Garego Shreeve’a, który w Forever jest odpowiedzialny za Europę wschodnią oraz Afrykę i poleciałem do Stanów. Na miejscu Rhiannon oprowadziła mnie po całym biurze oraz okolicy, gdzie miałem okazje poznać i porozmawiać z każdym członkiem zarządu oraz pracownikiem Forever, który aktualnie był na miejscu. Jednak najlepsze, było dopiero przede mną.

Kiedy szliśmy do pokoju Rexa Maughana – założyciela Forever Living Products, dowiedziałem się, że nie ma go w biurze. Jego sekretarki nie miały żadnej wiedzy na temat czy i kiedy wróci. Tego się też spodziewałem, ponieważ będąc prezesem firmy działającej na całym świecie, która posiada ponad 11 mln partnerów, myślę że ma co robić. Rozsiadłem się więc w fotelu prezesa, aby mieć kilka pamiątkowych zdjęć i w tym momencie w drzwiach pojawił się sam Rex. Uśmiechnął się i spytał czy jego fotel jest dla mnie odpowiednio wygodny.

Przez następną godzinę, rozmawiałem z nim o biznesie, rodzinie, wątpliwościach i planach. Nie poznałem jeszcze drugiego tak bardzo serdecznego i otwartego człowieka. Jak się później dowiedziałem, to się nie zdarza, żeby komukolwiek nowemu, poświęcił tyle czasu.

Na koniec tego spotkania Rex powiedział mi coś, co warto zapamiętać.

Gdy głęboko wierzysz w to co robisz. Czujesz podświadomie, że jest to dokładnie to, czego oczekujesz od życia. Masz kochającą rodzinę, która Cię wspiera na każdym kroku, to nie ma takiej możliwości, żeby Ci się nie udało.

Znalazłem odpowiedzi, których szukałem, a wątpliwości zostawiłem daleko za sobą.

Teraz czas na Ciebie. Oto 7 pytań, które zadaje praktycznie każda osoba, z którą rozmawiam na tema Forever Living Products.

Dlaczego Forever?

Na świecie jest wiele firm działających w Marketingu Zespołowym. Promują różnego typu produkty i usługi. Każda z nich daje ogromne możliwości dla swoich partnerów. Forever Living Products jest niekwestionowanym liderem w branży aloesowej oraz ma najbardziej szczodry plan rozwojowy jaki znam.

Osobiście porównywałem wiele firm zanim podjąłem decyzje, że chcę być partnerem FLP i z dzisiejszej perspektywy, to był stracony czas. Najważniejsze jest to, by firma z którą współpracujesz, była dla Ciebie odpowiednia. Abyś czuł się dobrze z planem rozwojowym, produktem oraz ludźmi, z którymi będziesz współpracować. Dla mnie Forever jest idealne. Gdy chcesz wiedzieć czy dla Ciebie również będzie, to zacznij działać już dziś i sprawdź, czy to jest dla Ciebie. W przeciwnym razie, nigdy nie dowiesz się, co tak na prawdę robimy. Zobacz czego nie wiesz o Forever Living Products, by dowiedzieć się więcej.

Co zrobić gdy produkt mi nie będzie odpowiadał?

Masz gwarancje 100% satysfakcji. Od daty zakupu produktu od Forever, masz 30 dni na zwrot produktu i wymianę go na nowy, do dalszego obrotu lub zwrot pieniędzy.

Daje to Ci pełne bezpieczeństwo, że nie zostaniesz z otwartym Towarem i bez pieniędzy. Dzięki temu w Forever nie mamy niezadowolonych klientów.

Skąd mam wiedzieć, że te produkty są dobrej jakości?

Ponieważ Forever Ci to Gwarantuje. Wszystkie produkty posiadają niesamowicie restrykcyjny proces kontroli jakości, na który składa się 300 punktów kontrolnych w całym procesie wytwarzania. Od momentu zasadzenia rośliny po produkt końcowy, który trafia do Ciebie.

FLP posiada również wiele certyfikatów jakości. Między innymi Certyfikat Międzynarodowej Rady Naukowej d/s Aloesu (IASC – International Aloe Science Council), Islamski certyfikat jakości i inne, które przyznawane są tylko i wyłącznie produktom najwyższej jakości.

Wszystkie informacje na temat certyfikatów znajdziesz tutaj.

Jakie są podstawowe różnice między biznesem tradycyjnym (np. sklepem spożywczym), a Marketingiem Zespołowym?

Aby otworzyć sklep potrzebujesz ogromnych pieniędzy na start, aby kupić lub wynająć lokal, kupić towar, zatrudnić pracowników i opłacić wszystkie koszty z tym związane. Nie masz żadnej pewności czy Towar, który sprzedajesz się przyjmie. Nie masz żadnego wpływu na to, kto jest Twoim klientem i musisz znosić każdego kto przyjdzie do Ciebie. Aby więcej zarobić, musisz mieć dłużej otwarte i toczyć wojnę cenową z konkurencją.

Twoi pracownicy pracują dla Ciebie, bo muszą. Zarobisz tylko tyle, ile zrobisz. Musisz być w jednym miejscu, w którym pracujesz, a zadowolony klient, który poleci Twój sklep znajomym, razem z dodatkowymi pieniędzmi przysporzy Ci więcej pracy.

W Forever kupujesz produkty dla siebie i poza kilkoma produktami do pokazania znajomym, nie potrzebujesz niczego więcej. Dodatkowych kosztów nie masz żadnych, o ile nie wymyślisz własnej promocji, reklamy i innych kosztownych okazji

Masz dostęp do sprawdzonego biznesplanu oraz świetnych i lubianych produktów. Decydujesz o tym z kim pracujesz, gdzie pracujesz, kiedy pracujesz i ile zarobisz. Twoi partnerzy biznesowi pracują dla siebie, bo chcą. Robią dokładnie to samo co Ty, a kiedy są zadowoleni z produktów, to polecają je dalej. Każdy kolejny klient może się stać przedsiębiorcą, który razem z Tobą będzie generować jeszcze większe obroty.

Podsumowując. W tradycyjnym biznesie dostaniesz 100% (o ile nie musisz wszystkiego oddać inwestorom lub wierzycielom), z własnej pracy, ewentualnie z pracy pracowników, których musisz pilnować, by im się chciało u Ciebie pracować.

W Marketingu Zespołowym dostajesz kilka procent z wspólnej pracy wielu ludzi, których uczysz jak mogą realizować swoje cele. Tylko od Ciebie zależy ile nowych osób będziesz codziennie zapraszać do Twojego zespołu.

Jakie są średnie zarobki w Forever?

Niektórzy partnerzy traktują współpracę z Forever jako zajęcie dodatkowe, a dochody uzyskane z tego tytułu jako wsparcie domowego budżetu, podczas gdy inni zajmują się działalność Forever w pełnym wymiarze godzin, a uzyskane zarobki stanowią podstawowe źródło ich dochodów.

W zależności od pozycji w planie rozwojowym, zarobki mogą się wahać od kilkudziesięciu do kilkuset tysięcy złotych.

Manager w Polsce zarabia średnio 4,5 tyś zł netto miesięcznie. Managerowie i Senior Managerowie z którymi osobiście współpracuje zarabiają od 7 do 20 tyś zł netto miesięcznie, a mój najlepszy miesiąc w Forever do tej pory, to niecałe 4 tyś zł.

Najlepsi przedsiębiorcy w Polsce – Bogumiła i Jan Srokowie, osiągają zarobki w okolicach 160-200 tyś zł netto miesięcznie, a najlepsi liderzy na świecie zarobki liczą w milionach dolarów.

Czy to Piramida Finansowa?

Piramidy finansowe są nielegalne i nie są w stanie przetrwać w dzisiejszych czasach dłużej niż pół roku na rynku. Czuwa nad tym cały sztab organizacji oraz instytucji kontrolujących przedsiębiorstwa od Urzędów Skarbowych, po NIK.

Kiedy uważasz, że firma działające z sukcesem przez prawie 40 lat w 160 krajach świata jest piramidą finansową, to znaczy również, że uważasz również mnie za przestępce?

W tym momencie, jako prawy obywatel, powinieneś zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa na policji (dla przypomnienia 997 lub 112). A najlepiej wybierzmy się razem na komisariat. Pójdę tam z Tobą, żeby nie musieli mnie szukać.

Jeżeli okaże się, że nie miałeś racji, to z miejsca zaczynasz swoją karierę w Forever Living Products i stawiasz dobry obiad.

Czy to sekta?

Oczywiście. Ja jestem ojcem dyrektorem, a moi partnerzy biznesowi, to moi bracia i siostry zjednoczeni w aloesie 🙂 Idąc tym tropem, każda firma, organizacja, wolontariat, religia i wszystko co łączy co najmniej 2 osoby we wspólnym celu jest sektą.

Polecam Ci książki Pani dr. Aliny Vogelgesang, która jest doktorem nauk ekonomicznych, absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W chwil obecnej pełni funkcję Rektora Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Gliwicach, a ponadto jest Członkiem Business Centre Club oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Nie chcesz tego czytać? Zrób coś dla siebie i obejrzyj przynajmniej ten wywiad. Wiedza, badania i analizy pani Aliny raz na zawsze wyprostują Twój pogląd na temat Marketingu Zespołowego. Dowiesz się jak jest na prawdę, a jak Ci się wydaje.

Gdzie najlepiej szukać dodatkowych informacji?

Przede wszystkim zapraszam Cię do zapisania się do Newslettera. Dzięki temu będziesz dostawać informację o nowych wpisach na blogu, które będą dotyczyć biznesu oraz Produktów Forever.

FAQ

Te oraz wiele innych pytań i odpowiedzi znajdziesz na stronie z najczęściej zadawanymi pytaniami. Jest to lista rzeczy, które słyszałem już setki razy w ciągu ostatnich 2 lat.

Jeżeli myślisz, że wiesz wszystko na temat zarabiania dodatkowych pieniędzy, to wejdź tam koniecznie. Ja się ciągle uczę. Dlatego ta lista będzie sukcesywnie rozwijana, tak aby rozwiać wszystkie Twoje wątpliwości na temat Forever Living Products oraz Marketingu Zespołowego.

Obserwuj mnie również na Facebooku i Twitterze oraz podziel swoją opinią na temat tego artykułu w komentarzu pod tym wpisem.

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz na stronach:

Przydatne linki:
Lista firm rzetelnie działających w branży MLM – Jeżeli współpracujesz, z którąś z nich to nie musisz się niczego obawiać.
Lista anty-firm, czli oszustów, piramid finansowych oraz systemów argentyńskich. Gdy ktoś Ci zaproponuje, którąś z nich to uciekaj.

P.S. Gdy uznasz treść na tej stronie za wartościową, to podziel się nią ze znajomymi. Kliknij w link Twojego ulubionego serwisu społecznościowego, który znajduje się niżej. Udostępnij ten wpis i powiedz wszystkim, że #domaloesu ma coś ciekawego.

Będę Ci za to, dozgonnie wdzięczny.

Dziękuje, że jesteś tu ze mną!

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach pokazujących jak zarabiać dodatkowe pieniądze i oszczędzać na produktach codziennych.
Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!

Twoje imię
Twój adres E-mail
  • Podoba mi się Pana artykuł, brakuje mnie tylko wątku pracy zespołowej oraz prawidłowego awansu na stanowiska menadzera. Pozdrawiam R.G.

    • Dziękuję. Już niedługo pojawią się artykuły dotyczące sposobu pracy w Forever od samego początku do samego końca. Zapraszam do Newslettera, aby nie przegapić kolejnych wpisów.

  • blablacar

    Za pare lat nie bedzie legalny zaden MLM, koniec sciemy dla frajerow

    • Masz rację, MLM nie jest dla frajerów. Za parę lat ten rynek będzie o kilkadziesiąt miliardów większy, ponieważ ta forma dystrybucji jest najbardziej opłacalna dla każdej strony. Polecam przeczytać książki dr. Aliny Vogelgesang – „Charakterystyka i przyszłość zjawiska Multilevel Marketingu w gospodarce polskiej i światowej” oraz „Potencjał Network Marketingu” i dowiedzieć się czym jest MLM, niż powtarzać pierdoły, o których nie masz pojęcia.