Witaj w Bibliotece Domu Aloesu!

W tym miejscu znajdziesz książki, które moim zdaniem — po prostu MUSISZ ZNAĆ. Niezależnie od tego, czy prowadzisz własny biznes, pracujesz na etacie, czy jeszcze się uczysz, wiedza z Tych książek pomoże Ci Czuć się, Wyglądać i Żyć #Lepiej oraz wyprzedzić Twoją konkurencje o lata świetle.

Podobno poziom czytelnictwa w Polsce jest fatalny. Z drugiej strony, kiedy spojrzysz na najskuteczniejszych przedsiębiorców i ludzi „sukcesu” zobaczysz, że pochłaniają oni książki w ilościach hurtowych. Czy robią to, żeby zawyżać statystyki? Nie, oni wiedzą, że czytając książki, chronią się przed popełnianiem tych samych błędów, które inni zdążyli już przeżyć i opisać.

Często nie mamy pojęcia od czego zacząć, dlatego pokarzę Ci książki, które chciałbym przeczytać kilka lat temu, by uniknąć niepotrzebnych problemów. Na szczęście Ty, możesz dziś dzięki temu zaoszczędzić mnóstwo czasu, pieniędzy i problemów.

W książkach, które Ci pokarze, poznasz różne perspektywy, strategie i wskazówki, które przełożą się na Twoje możliwości w życiu, pracy i biznesie. Jedyne co musisz zrobić, to przeczytać, zastosować i sprawdzić czy u Ciebie również to działa.

Pamiętaj, że każdy z nas jest inny. Mamy różne doświadczenia oraz różne podejścia do życia. Może być tak, że coś, co mi przyniosło niesamowite efekty, w Twoim przypadku nic nie zmieni. Zaufaj mi, że z czasem, gdy nabierzesz szerszej perspektywy i poukładasz wiedzę w swojej głowie zrozumiesz, że miało to ogromne znaczenie.

Skąd to wiem? Bo gdybym 10 lat temu wiedział to, co dziś, byłbym w zupełnie innym miejscu i miał o wiele mniej wyzwań do pokonania. Moja rada — nie oszczędzaj na książkach. Możesz mi wierzyć, że samodzielnie zdobywanie wiedzy, którą możesz mieć za kilka złotych, będzie Cię kosztować tysiąc razy więcej czasu, energii i pieniędzy.

Jakie książki tu znajdziesz?

Poznasz obowiązkowe lektury z zakresu rozwoju osobistego, przywództwa, samodoskonalenia, biznesu, sprzedaży, marketingu, wystąpień publicznych oraz wszystkiego, co według mnie pozwoli Ci Czuć się, Wyglądać i Żyć #Lepiej.

Nie znajdziesz fantastyki, książek przygodowych czy beletrystyki, której nie czytam, bo po prostu szkoda mi na nią czasu. Spodziewaj się konkretnych poradników How-To, biografii oraz książek rozwiązujących problemy.

Wszystkie te książki przeczytałem osobiście. Zastosowałem zdobytą w nich wiedzę i poprawiłem dzięki nim jakąś część swojego życia na Lepiej. Czasem będą to krótkie i lekkie opracowania, a czasem cegły, przez które przebrną tylko nieliczni. Ci z was, którzy to zrobią, będą mieli najlepsze efekty.

Do każdej książki zamieszczam swoje wnioski i przemyślenia oraz najważniejsze powody, dla których moim zdaniem MUSISZ tę książkę przeczytać.

Najnowsza w Bibliotece

Getting Things Done — David Allen
Getting Things Done — David Allen, to obowiązkowa pozycja dla każdej osoby, która robi coś więcej. Jeżeli kiedykolwiek uciekł Ci dobry pomysł, zapomniałeś o ważnym zadaniu, albo spóźniłeś się na spotkanie — MUSISZ tę książkę przeczytać.

Możliwe, że znasz inne metody realizowania zadań i pracy z projektami. Może Ci się wydawać, gdy poczytasz czym jest GTD, że już wszystko wiesz i to będzie Twój największy błąd. W ten sposób straciłem mnóstwo czasu i dopiero gdy przeczytałem książkę, zrozumiałem, że tu chodzi o coś zupełnie innego.

Zobacz, jak uwolnić się od natłoku zadań i realizować je szybciej, lepiej i efektywniej >>>

Polecane książki

Bogaty ojciec biedny ojciec — Robert T. Kiyosaki, Sharon L. Lechter
Bogaty ojciec biedny ojciec — Robert T. Kiyosaki oraz Sharon L. Lechter. Książka, która czekała o 7 lat za długo od momentu, kiedy po raz pierwszy o niej usłyszałem. To od niej zaczęła się moja przygoda z edukacją finansową i otworzyła mi oczy na mechanizmy, które rządzą światem.

Gdybym przeczytał ją od razu, zaoszczędziłbym kilkadziesiąt tysięcy złotych, które mógłbym wykorzystać o wiele lepiej. Jak widzisz brak wiedzy może bardzo dużo kosztować. Niestety musisz zdobywać ją samodzielnie, bo nikt nie nauczy Cię tego w szkole.

Przeczytaj, dlaczego MUSISZ przeczytać tę książkę >>>

Linki Partnerskie

Niektóre z linków w naszej Bibliotece są tzw. linkami afiliacyjnymi. Możesz dzięki nim kupić książki, które Cię interesują prosto z wydawnictwa. W zamian za umożliwienie Ci zakupów, otrzymam drobną prowizję, która pozwoli mi od czasu do czasu kupić kolejną książkę i sprawdzić, czy warto, abyś Ty poświęcał na nią swój cenny czas. Ciebie to nic nie kosztuje, a nam pomoże się rozwijać, za co Ci z góry dziękuje.

Żebyś nie było żadnych wątpliwości — polecam tylko i wyłącznie książki, które sam przeczytałem, zastosowałem i uważam, że również MUSISZ je znać, jeżeli chcesz Czuć się, Wyglądać i Żyć #Lepiej. Na rynku książek jest mnóstwo gniotów, które nie są warte uwagi. Dzięki Aloesowej Bibliotece dowiesz się, od czego warto zacząć.

Plan rozwoju biblioteki

Plan jest taki, aby kolejna książka pojawiała się raz w tygodniu. Aktualnie wybrałem dla Ciebie kilkanaście pozycji, które zdecydowanie MUSISZ przeczytać.

Poniżej znajdziesz książki, które pojawią się w następnej kolejności na blogu. Klikając w okładki możesz je od razu kupić z naszych zaprzyjaźnionych księgarni i samodzielnie sprawdzić dlaczego wybrałem akurat te pozycje.

Życzę Ci udanej lektury, wielu dobrych wniosków i efektów w działaniu.

Następne w kolejce…

Hejtoholik, czyli jak zaszczepić się na hejt, nie wpaść w pułapkę obgadywania oraz nauczyć zarabiać na tych, którzy Cię oczerniają — Michał Wawrzyniak

Narratologia — Paweł Tkaczyk

Nie tłumacz się, działaj! Odkryj moc samodyscypliny — Brian Tracy

Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć — Gary Keller

Esencjalista — Greg McKeown