Czy wiesz o czym tak na prawdę marzysz?

0

— Czyli po co Ci pieniądze?

Ktoś powiedział, że pieniądze szczęścia nie dają, jednak każdy z nas ma swoje marzenia, a do ich realizacji, są one często niezbędne. Nie ważne czy pragniesz domu lub mieszkania dla swojej rodziny, upragnionego samochodu czy wycieczki do miejsca, które odmieni Twoje życie, wszystko wiąże się z pewnymi kosztami.

Przez większość swojego życia pracowałem powiększając swoje dochody bez wyraźnego celu. Z roku na rok zarabiając coraz więcej, wydawałem również coraz więcej. Po co? Gdy patrze na to z dzisiejszej perspektywy – nie mam pojęcia.

Jeżeli żyjesz z dnia na dzień, pracujesz dla samej pracy bez wyraźnego celu lub jesteś ulubionym klientem banków i innych instytucji finansowych, to jest szansa, że ten wpis Ci się spodoba.

Czego dowiesz się czytając ten artykuł?

 • Jak zastać nowoczesnym niewolnikiem?
 • Jak zamienić pożyczanie w zarabianie?
 • Co to jest Marketing Zespołowy i czy jest szansą dla Ciebie?
 • W jaki sposób marzenia pomagają w codziennym życiu?
 • Co sprawia, że chce się wstawać rano z łóżka?

Skróty dla leniwych

Jeśli nie lubisz długich artykułów, to najważniejsze rzeczy jakie tu znajdziesz, to:

Zarabianie pieniędzy dla samego faktu ich posiadania jest tak samo głupie jak walenie głową w betonową ścianę.

Zadłużanie się i życie na kredycie jest niczym innym jak „nowoczesną” formą niewolnictwa napędzaną przez wszechobecne media. Zamiast pożyczać pieniądze, lepszym pomysłem jest zacząć zwiększać swoje dochody.

Marketing Zespołowy jest szansą dla każdej osoby, która jest odpowiedzialna, systematyczna i potrafi się zdyscyplinować. Jeżeli masz dość narzekania i chcesz wziąć sprawy w swoje ręce, to możliwe, że znajdziesz tu coś dla siebie.

Żeby znaleźć swój cel na najbliższy czas, odpowiedz sobie szczerze na pytanie – Czego tak naprawdę pragniesz i co będzie takiego wspaniałego, gdy to osiągniesz? Gdy już poznasz odpowiedź zastanów się co będzie najlepszego, gdy już to osiągniesz? Gwarantuje Ci, że ta wiedza przeniesie Twoje życie na inne tory.

Nie wierzysz? Czytaj dalej…

Jak zostać „nowoczesnym” niewolnikiem?

Dobrze widzisz. Mam dla Ciebie przepis na „nowoczesne” niewolnictwo. Zanim jednak dowiesz się jak to zrobić, przejdźmy do definicji.

Niewolnictwozjawisko społeczne, którego istotą jest stosunek zależności, polegający na tym, iż pewna grupa ludzi (niewolnicy) stanowi przedmiot własności innych osób, grup ludzi (rodzina, plemię itd.) lub instytucji (państwo, świątynia itp.), mogących nimi swobodnie rozporządzać.
– wg. Wikipedia

To zjawisko na całym świecie zostało uznane za nielegalne i stopniowo zostawało zakazywane. Zaczynając od Anglii w 1772 do Mauretanii w 1981 roku i tak od ponad 30 lat świat jest wolny od niewolnictwa. Czy na pewno?

Dziś mamy do czynienia z bardziej wyrafinowaną formą niewolnictwa. Co ciekawsze, wiele osób dobrowolnie się na nie godzi, a nawet go pragnie.

Recepta jest bardzo prosta, a prawda na ten temat brutalna:

„Kupujesz rzeczy, których nie potrzebujesz, za pieniądze których nie masz, by zaimponować ludziom których nie lubisz.”

Historia prawie zawsze zaczyna się tak samo. Firm X kusi Cię kolorowymi reklamami sprawiając, że nie możesz się oprzeć, by kupić ich najnowszą zabawkę. Nie masz na to pieniędzy, więc idziesz do banku, który z przyjemnością rozwiąże Twój problem dając Ci tyle pieniędzy ile tylko będzie Ci potrzebne. Do tego rozciągnie okres spłaty tak, że raty będą Twoim minimalnym kosztem. Kilka formalności, parę podpisów i bah! Jesteś posiadaczem swojej upragnionej zabawki i teraz wszyscy będą Ci zazdrościć. Tyle, że niekoniecznie…

Mija trochę czasu i firma Y wypuszcza na rynek jeszcze lepszą zabawkę i Twoja już nie jest modna. Znajomi już nie patrzą na Ciebie z zazdrością, bo inni już mają nowsze i podobno lepsze rzeczy. Co wtedy zrobisz?

Dokładnie w ten sposób stajesz się niewolnikiem banku, który na Twoje własne życzenie zaopiekuje się Twoimi pieniędzmi pobieranymi co miesiąc przez kolejne długie lata, a gdy tylko nie będziesz w stanie płacić za swoje zabawki przyśle miłych panów, którzy pomogą Ci pozbyć się wszystkiego co może posłużyć do spłaty zadłużenia. Teraz nie Ty rządzisz swoim czasem i pieniędzmi, bo masz na sobie homonto w postaci harmonogramu spłat.

Brzmi znajomo? Też tam byłem i nigdy więcej nie chcę wracać do takiego stanu rzeczy. Jeszcze przez długi czas będę wychodził z długów jakie sam na siebie sprowadziłem żyjąc w ten sposób.

Zamiast pożyczać pieniądze, zacznij je generować.

Dokładnie jutro, czyli 31 października obchodzimy Światowy Dzień Oszczędzania. Niezależnie od tego jakie masz podejście do pieniędzy, myślę że lepiej je mieć niż ich nie mieć.

Jak mówi Michał Szafrański z bloga jakoszczedzacpieniadze.pl

„Najlepszą formą oszczędzania jest zwiększanie przychodów.”

W tym wpisie Michał jeszcze się pojawi, ponieważ to właśnie jemu w dużej mierze zawdzięczam to, że jestem dziś w tym miejscu i wiem dokąd zmierzam. Jeżeli jeszcze nie znasz jego bloga lub nie słuchasz Podcastów, to zrób coś dla siebie i zacznij go śledzić.

Banki i inne instytucje finansowe z chęcią pożyczą Ci dowolną ilość gotówki, jednak wcześniej czy później, będzie trzeba oddać te pieniądze i to z nawiązką. A gdyby tak zamiast zaczynać się bezsensownie zadłużać, zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze na swoje zachcianki?

Sposobów jest wiele i powiem Ci jedno. Im więcej masz rat do spłacenia, tym więcej jesteś w stanie wygenerować pieniędzy. Jak to się dzieje? Kiedy jesteś pod ścianą i wychodzisz ze swojej strefy komfortu, gdzie nic Ci nie zagraża, budzi się Twoja kreatywność. Nagle jesteś w stanie zrobić coś z niczego lub pomóc innym wykorzystując swoje zdolności zarabiając dodatkowe pieniądze.

Jako że moja historia kredytowa zaczęła się jakieś 6-7 lat temu (już nawet nie pamiętam kiedy to było) sprawdziłem do tej pory wiele możliwości. Między innymi zdarzyło mi się:

 • Roznosić ulotki
 • Strzelać do zapałek na strzelnicy
 • Ganiać się wózkiem widłowym po magazynie
 • Przebierać się za wojownika Sumo
 • Walczyć z piratami drogowymi
 • Sprzedawać wózki dziecięce
 • Tworzyć różnego rodzaju wirtualną rzeczywistość

Do tego mogę dorzucić jeszcze prowadzenie tradycyjnego biznesu w branży IT, posiadanie punktu sieci saloników prasowych, kilka „inwestycji” na rynkach finansowych oraz mnóstwo przeróżnych kursów i szkoleń.

Po co o tym piszę? Bo żadne z tych rzeczy nie spełniło moich oczekiwań i w dowolnej perspektywie czasu nie doprowadzi mnie tam, dokąd zmierzam.

Twój własny inkubator przedsiębiorczości.

Po wielu latach znalazłem miejsce dla siebie w branży, która obecnie jest jedną z najbardziej niedocenionych i nierozumianych możliwości jakie daje rynek XXI wieku. Znalazłem odpowiedniego partnera (a właściwie sam mnie znalazł) i tak już prawie od 2 lat poznaje możliwości Multi Level Marketingu.

W sieci krąży wiele mitów i plotek na ten temat. Cokolwiek zdarzyło Ci się widzieć czy słyszeć schowaj na chwile do kieszeni i sprawdź czy na pewno masz rację, czy tylko coś Ci się wydaje.

„MLM jest nowoczesną formą biznesu dla każdego, ponieważ każdy znajdzie tu swoje miejsce. To jest forma dla osób, które chcą tylko sprzedawać, dla osób, które chcą być menadżerami własnej firmy, dla osób, które chcą być dyrektorami własnej firmy i iść na szersze wody i dla osób, które są niespełnione w tradycyjnym biznesie, tradycyjnych korporacjach, gdzie nie mogą w pełni pokazać swoich umiejętności i rozwinąć skrzydeł stając się wizjonerami i osiągając ponadprzeciętne wyniki.”

— dr. Alina Vogelgesang

Na końcu tego artykułu zamieszczę kilka linków do najbardziej rzetelnych i faktycznych informacji na temat MLM w Polsce i na świecie, w tej chwili chciałbym Ci pokazać to najprościej jak tylko potrafię.

Co to jest ten MLM?

Multi Level Marketing, to biznes skupiający się na dostarczaniu produktów lub usług bezpośrednio od producenta do klienta. W ten sposób pomijana jest cała ścieżka dystrybucji, która w tradycyjnej sprzedaży stanowi nawet 70-80% ceny produktu, za który płacisz w sklepie. Musisz uświadomić sobie, że tyle mniej więcej przepłacasz codziennie na każdym produkcie, który kupujesz w tradycyjnym sklepie.

Dzięki temu, że producent oszczędza bardzo dużo pieniędzy, z przyjemnością dzieli się nimi ze swoimi zadowolonymi partnerami, którzy są największą wartością każdej firmy.

W tym modelu możliwości są praktycznie nieograniczone, ponieważ działania jednej osoby, mogą zostać wielokrotnie powielone, generując dodatkowe pieniądze i przychód dla całego zespołu, który dzięki temu wzajemnie się wspiera i motywuje. Każdy z członków takiego zespołu sam określa ile mu potrzeba i na jakich zasadach będzie współpracował z daną firmą.

Jeżeli tylko masz ochotę, możesz zarabiać na sprzedaży, możesz budować własny zespół lub stworzyć ogromną organizację, która będzie zgodna z Twoimi wartościami i stylem życia.

Jak to działa?

Mechanizm jest bardzo prosty. Rejestrujesz się w sklepie producenta, gdzie kupujesz produkty najwyższej jakości na swoje potrzeby. Jeżeli spełniają one Twoje oczekiwania i uznasz je za godne polecenia, to dzielisz się swoimi doświadczeniami ze znajomymi, którzy dokładnie tak samo jak Ty, rejestrują się w sklepie i kupują dane produkty lub usługi. W ten sposób nie ma żadnego pośrednika między nimi, a firmą.

Najlepsze jest to, że Ty nie jesteś pośrednikiem w tej transakcji, tylko polecasz rzeczy, z których jesteś zadowolony/zadowolona pomagając innym rozwiązać ich problemy.

W ten sposób dzięki Tobie, kolejna osoba stała się klientem firmy, a Ty za to otrzymujesz premie z tych pieniędzy, które w marketingu tradycyjnym idą na reklamę i marże pośredników.

Zastanów się czy nie było by cudownie, gdyby Twoje ulubione marki płaciły Ci za to, że polecasz produkty lub usługi, które uwielbiasz swoim znajomym? Jak by zmieniła się Twoja sytuacja finansowa, kiedy za polecenie znajomym Twojej ulubionej kawy, dezodorantu, filmu czy zabawki, wypłacano by Ci pieniądze? Dodatkowo taka firma byłaby Ci wdzięczna, że dzięki Tobie wszyscy razem możecie cieszyć się wspaniałymi produktami lub usługami.

Możliwości są dużo większe, ponieważ kiedy znajdziesz szansę dla siebie możesz nauczyć swoich zadowolonych znajomych w jaki sposób mogą powtórzyć cały proces i zaprosić swoich znajomych.

Może nie zdajesz sobie sprawy, ale jeżeli masz 60 znajomych, to każdy z nich zna również około 60 innych osób, co daje Ci dostęp do prawie 4 000 osób! Jeżeli dla Ciebie produkty danej firmy są świetne, to jak myślisz, jakie będą dla nich?

Czy Marketing Zespołowy jest szansą dla Ciebie?

MLM dosłownie za chwilę będzie przeżywał swój renesans. Jest tak z kilku powodów:

 • Jest to najbardziej opłacalna forma sprzedaży dla każdej strony transakcji
 • Wszyscy mamy już dość przesytu badziewia na rynku i oczekujemy najlepszych produktów, dostosowanych do naszych potrzeb, które polecą nam ludzie, których znamy.
 • To najtańsza i najprostsza droga do sprawdzenia się jako przedsiębiorca na wolnym rynku, co w sytuacji, gdy nie możesz znaleźć odpowiedniej pracy dla siebie jest idealnym rozwiązaniem.

Musisz wiedzieć, że MLM nie jest idealny. Ma swoje blaski i cienie, których pisałem w artykule Dlaczego w MLM wyrwiesz sobie wszystkie włosy z głowy?. Jest to jednak zdecydowanie lepsza droga niż inne metody zarabiania pieniędzy, z którymi miałem wcześniej do czynienia.

W tym biznesie musisz dokładnie wiedzieć czego chcesz. Aby lepiej to zrozumieć mam dla Ciebie porównanie przygotowane przez niezależnego eksperta i obserwatora branży Panią dr. Alinę Vogelgesang.

Tradycyjne małe przedsiębiorstwo Przedsiębiorstwo w ramach MlM’u
Swoboda, niezależność, satysfakcja
Korzyści finansowe uzależnione od bieżących obrotów przedsiębiorstwa Korzyści finansowe z bieżących obrotów przedsiębiorstwa oraz z dochodów aktywnych
Sukces przedsiębiorstwa uzależniony jest od sprawnego zarządzania własną firmą oraz od warunków rynkowych Sukces zależny jest od stopnia współpracy z współpartnerami oraz od intensywności zaangażowania
w działalność
Konieczność posiadania często wysokiego kapitału początkowego(finansowego, rzeczowego, technologicznego, ludzkiego) Konieczność posiadania niewielkiego kapitału finansowego na start (w granicy 0-300zł) oraz kapitału rzeczowego, jakim jest czas wolny
Wraz ze rozwojem firmy konieczność zatrudniania pracowników, a z tego wynikające koszty utrzymania pracowników Brak konieczności zatrudniania pracowników, czyli nie ponoszenie kosztów pracowniczych
Wykreowanie wizerunku własnej marki produktu i/lub usługi na rynku Korzystanie ze sprawdzonych produktów, pomysłów (know – how) oraz z wizerunku sprawdzonej marki
Wysokie koszty reklamy i marketingu Niskie koszty reklamy i marketingu
Możliwość dziedziczenia biznesu (jednakże często wraz ze zmianą właściciela pozycja rynkowa firmy ulega pogorszeniu) Możliwość przekazania gotowego biznesu (zmiana taka w systemie MLM nie pogarsza pozycji rynkowej nowego menadżera)
Konieczność ponoszenia wysokich kosztów szkolenia kadry Duża pomoc z zakresu szkoleń i doradztwa oferowanego przez firmę macierzystą
Rozpoczynanie działalności biznesowej obarczonej dużym stopniem niepewności i ryzyka Możliwość szybkiego startu
w działalności biznesowej pod znaną marką przy niewielkim poziomie ryzyka
Budowanie biznesu często na podstawie wiedzy, umiejętności, doświadczeniu właściciela-menedżera firmy Budowanie biznesu na podstawie wiedzy, umiejętności, doświadczeniu współpracowników
Względnie mały udział w rynku (często na rynku lokalnym i regionalnym) Nieograniczony udział w rynku (ograniczoność zależy od wizji menedżera)
Konieczność wypłacania zobowiązań bez względu na sytuację firmy Brak konieczności wypłacania zobowiązań bez względu na sytuację firmy
Awans nie jest automatyczny, często niejednoznacznie określony, a także zależy od opinii innych osób w firmie Awans jest automatyczny, wyraźnie określony i jest niezależny od opinii innych osób w firmie

Źródło: Alina Warzecha, Zastosowanie MLM’, „Ekonomika i Organizacja Przedsiębiorstwa”, luty 2010.

Jak widzisz jest ogromna różnica między tworzeniem własnego biznesu tradycyjnego, a wdrożeniem do biznesu MLM. Osobiście najważniejszym aspektem dla mnie jest absolutny brak ryzyka finansowego, niski próg wejścia i wsparcie jakie oferuje mój partner biznesowy.

Firm działających w branży MLM jest wiele. Listę firm, jak również listę anty firm, które podszywają się pod Multi Level Marketing i żerują na Twojej niewiedzy znajdziesz w linkach pod artykułem.

Kiedy zdecydujesz się na tą formę zarabiania pieniędzy wybierz tą, która jest zgodna z Twoimi wartościami i światopoglądem. Nie bój się szukać najlepszych rozwiązań dla siebie.

Aby osiągnąć sukces musisz wiedzieć czego pragniesz.

Niezależnie od tego czy kiedykolwiek zdecydujesz się na tą, lub inną formę zarabiania i oszczędzania pieniędzy, największym wyzwaniem jest jasne określenie swoich marzeń. Bo przecież po co poświęcać swój czas i energię skoro nie wiesz czego chcesz?

Jak pokazują liczne badania prowadzone przez instytucje takie jak np. Brian Tracy International, które od wielu lat badają i pracują nad motywacją, określaniem celów i samodyscypliną, na świecie raptem 3% ludzi wie czego chce.

Często własne marzenia są przygniatane przez konsumpcyjny tryb życia narzucony przez dzisiejsze czasy. Wiele osób kręci się w tym kołowrotku i nie wie po co to wszystko. Jeżeli najgorszym dniem dla Ciebie jest poniedziałek, bo musisz iść do pracy, a najlepszym piątek wieczór, by przez kolejne 2 dni martwić się, że za chwilę znów będzie trzeba tam wrócić, to najwyższy czas by coś z tym zrobić!

Taką sytuacje najlepiej obrazuje poniższy dialog.

 • Czy nie mógłby pan mnie poinformować, którędy powinnam pójść?
 • To zależy w dużej mierze od tego, dokąd pragnęłabyś zajść – odparł Kot-Dziwak.
 • Właściwie wszystko mi jedno.
 • W takim razie również wszystko jedno, którędy pójdziesz.
  Lewis Carroll – Alicja w Krainie Czarów

Tylko wtedy kiedy masz jasno określoną drogę w życiu. Dokładnie wiesz co chcesz mieć, co chcesz robić każdego dnia/miesiąca/roku i wiesz kim chcesz się dzięki temu stać, będziesz w stanie zrobić więcej niż cała reszta świata.

Zamiast gadać, pokaż jak to zrobić!

Zainwestuj w siebie kilka minut każdego dnia przez następny tydzień, a gwarantuje Ci, że to co zobaczysz na koniec zmieni wszystko.

Weź do ręki pusty zeszyt i coś do pisania. Podziej go na 3 części:

 • Co chcę mieć?
 • Co chcę zrobić przynajmniej raz w życiu?
 • Kim chcę być?

następnie na każdej kartce napisz co siedzi Ci głęboko w sercu i czego na prawdę pragniesz. Nie bój się marzyć, bo to marzenia posuwają ludzi do przodu. Na jednej stronie wklej zdjęcie danej rzeczy czy czynności, która będzie dokładnie taka jak chcesz. Marzysz o wielkim domu, to znajdź idealny dom dla siebie i wklej jego zdjęcie.

To jest dopiero 1/3 tego zadania. Same zdjęcia dużo Ci nie dadzą. Na odwrocie napisz najdokładniej jak potrafisz odpowiedź na pytanie – Po co mi to i co będzie takiego wspaniałego, gdy będę to mieć? Na przykładzie domu, możesz opisać co będziesz czuć, gdy będziesz w nim mieszkać. jak będą wyglądać Twoje poranki i wieczory? Co się zmieni na lepsze w Twoim życiu?

Gdy już wiesz po co Ci to, napisz dokładnie ile to kosztuje. Nie ograniczaj się. Jeżeli Twój wymarzony dom kosztuje 2,5 mln zł, to napisz, że chcesz mieć właśnie ten dom. To pokaże Ci ile potrzebujesz wygenerować pieniędzy na Twoje marzenie.

Ostatnią rzeczą jaką musisz zrobić, to przejrzeć ten zeszyt raz na jakiś czas i zastanowić się, czy gdy patrzysz na taką stronę w zeszycie, to czujesz faktyczne podniecenie i motyle w brzuchu na samą myśl o tym, że możesz to mieć? Jeżeli nie, to wyrwij tą kartkę i nie zawracaj sobie nią głowy, bo nie jest to wystarczająco dobry powód dla Ciebie, by cokolwiek zrobić.

Gdy już znajdziesz swoje najgłębsze źródła motywacji zaczynają się dziać cuda. Pojawia się stan, który można doświadczyć i nie da się go opisać.

Odważ się zagrać główną rolę w filmie pt. „Moje życie”.

Życie mamy jedno i czas ograniczony, więc przestań go tracić i znajdź swoją Pasję. To właśnie ona, połączona z Twoją wewnętrzną motywacją sprawi, że każdy dzień, będzie najlepszym dniem Twojego życia. Nawet jeśli robisz coś czego nienawidzisz i masz tego dość, to pasja da Ci siłę, by jak najszybciej się z tego wydostać.

Kiedy robisz to co absolutnie kochasz, możesz osiągnąć wszystko. To co potrafisz może dać realną wartość innym ludziom. Pomóż im rozwiązać ich problemy, a zobaczysz jak kolejne strony w Twoim zeszycie zaczną się zapełniać i krok po kroku realizować.

Dla mnie najważniejsze są 2 strony w moim zeszycie:
1. Chcę stać się człowiekiem Wolnym. Najlepszy opis tego stanu według mnie napisał ostatnio Michał Szafrański, o którym już wcześniej wspominałem na swoim blogu. Podpisuje się pod tym rękoma i nogami:

Powiem Ci czego nie może mieć każdy i co naprawdę czyni nas wyjątkowymi: WOLNOŚĆ. Wolność od jakichkolwiek sznurków, za które pociąga ktoś inny niż Ty:

Wolność od przywiązania do przeróżnych gadżetów.
Wolność od przejmowania się opinią innych o Tobie.
Wolność od długów i brak jakichkolwiek zobowiązań.
Wolność od jakichkolwiek szkodliwych nałogów.
Wolność polegająca na tym, że pracujesz tak jak chcesz – nawet bez zapłaty.
Wolność od obowiązku wykonywania jakikolwiek pracy.
Wolność do robienia tego na co tylko masz ochotę.

Brzmi banalnie? No to cwaniaku osiągnij to.

Poniżej znajdziesz link to wpisu Michała, który musisz koniecznie przeczytać.

2. Przywrócić uśmiech na twarzy każdemu, kto stracił nadzieje na lepsze jutro, ucząc go jak może skutecznie zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze i realizować swoje marzenia.

To jest moja misja na tym świecie i właśnie dlatego współpracuje z Forever, ponieważ jest to firma, która jest zgodna z moimi wartościami, celami, światopoglądem i wszystkim co do tej pory osiągnąłem.

Jakąkolwiek drogę wybierzesz dla siebie, to proszę Cię o jedno. Niech to będzie Twoja droga i nie daj się wciągnąć w błędne koło życia z dnia na dzień bez jasnego Celu.

W życiu zdarza się kilka takich momentów, które mogą absolutnie zmienić wszystko i pozwolą Ci zrealizować Twoje najgłębsze marzenia. Nie przegap ich.

Życzę Ci wspaniałego dnia i do zobaczenia gdzieś na świecie.

Linki do tego artykułu

 1. Jak Oszczędzać Pieniądze? – Po co mi coś, co może kupić każdy? – czyli o oszczędzaniu jako drodze do wolności – musisz to przeczytać!
 2. Network Magazyn – System DS/MLM inkubatorem mikropdzersiębiorczości – niezależne czasopismo, które od lat prześwietla branże MLM na świecie.
 3. Network Magazyn – Lista firm działających w branży MLM/DS w Polsce – Te firmy są sprawdzone.
 4. Network Magazyn – Lista Anty firm działających w branży MLM/DS w Polsce – Jeżeli masz do czynienia z którąś z nich to uciekaj czym prędzej.
 5. Network Magazyn – Certyfikaty Kompetencji i Rzetelności w MLM – jeżeli będziesz wybierać firmę MLM/DS dla Siebie, to zwróć uwagę na to czy może się ona pochwalić tym wyróżnieniem.
 6. Strona Pani dr. Aliny Vogelgesang – doktora nauk ekonomicznych, absolwentki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Pełni funkcję Rektora Gliwickiej Wyższej Szkoły Przedsiębiorczości w Gliwicach. Ponadto jest również Członkiem Business Centre Club oraz Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Gorąco polecam Ci jej książkę pt. „PRZYSZŁOŚĆ ZJAWISKA MULTILEVEL MARKETINGU W GOSPODARCE POLSKIEJ I ŚWIATOWEJ”
 7. Czego nie wiesz o Forever Living Products? – Zobacz z kim ja współpracuje i dlaczego.
 8. Dlaczego w MLM wyrwiesz sobie wszystkie włosy z głowy?
 9. Moja historia – jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o mnie, to jest najlepsze miejsce.

Podobał Ci się ten artykuł?

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać powiadomienia o nowych wpisach pokazujących jak zarabiać dodatkowe pieniądze i oszczędzać na produktach codziennych.
Nikomu nie ujawnię Twojego adresu!

Twoje imię
Twój adres E-mail